+420 602 611 050 renata@odvaznezeny.cz

Naďa Krucká vystudovala ekonomku a po střední škole se vrhla na „dráhu“ ve finančním oddělení. Šikovné ruce při první rodičovské zaměstnávala tvorbou floristických aranžmá a malováním obrázků, které se snažila prodat na trzích. Naďa přiznává, že to byla zkušenost k nezaplacení. Jejím snem ale bylo mít klientky, které by mohla líčit a radit jim s celkovou vizáží a stylingem. Už od dob dospívání to byla oblast, ve které se cítila sama sebou (navíc už jako malá holčička přibarvovala panenkám pusu lakem na nehty). Jen do určité doby nevěděla, že může za svým vysněným cílem jít. Od prvních myšlenek na vlastní podnikání coby vizážistka a image maker až k první spokojené klientce se událo ještě spoustu důležitých věcí.

A najednou to tady bylo černé na bílém. Okamžitě jsem věděla, že to je moje seberealizace, moje cesta.

„Čekala jsem své druhé dítě a sem tam jsem přemýšlela, do čeho se vrhnu na druhé rodičovské. Jednoho dne jsem něco hledala na internetu a ONO to na mě vykouklo! Stálo tam: Profesionální škola líčení. Já jsem do té doby absolutně netušila, že něco takového existuje, nenapadlo mě to tedy ani hledat. A najednou to tady bylo černé na bílém. Okamžitě jsem věděla, že to je moje seberealizace, moje cesta. Zaplatila jsem si intenzivní kurz líčení. Bylo to šíleně náročné – dennodenní ježdění do Prahy s břichem, které už se sotva vešlo pod volant. Ale zároveň to byla moje první zkušenost s učením se něčemu, co mě opravdu chytlo za srdce. Tak strašně mě to bavilo! Byla jsem hodnocena jako nejlepší ze všech absolventek kurzu a to mě nakoplo k dalšímu vzdělávání. Ale měla jsem dva měsíce do porodu. Stála jsem před otázkou – co teď? Počkat pár měsíců, až se to s dětmi „trochu“ usadí, a pak začít znovu? Nebo se do toho vrhnout po hlavě a chod rodiny tomu přizpůsobit?“

Naďa nad těmito otázkami nepřemýšlela jen v duchu, ale ptala se. Manžel ji podpořil a velmi podporuje stále) a vedoucí lektorka absolvovaného kurzu jí řekla: „Začni hned, na nic nečekej.“ A tak se Naďa mezi štětečky, barvičky, pudry a make-up vrhla okamžitě a udělala jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. První zakázky jí coby talentované absolventce dohodila škola a ty další se začaly objevovat na základě referencí. Práce vizážistky Naďu naplňuje a má ze svých výsledků (krásných, spokojených klientek) radost. To se odráží také v ostatních oblastech života.

„Už je to 5 let, co jsem absolvovala první intenzivní kurz. Od té doby jsem přidala kurz na úpravu vlasů, a abych dokázala klientkám nabídnout kompletní služby v oblasti vizáže a image, absolvovala jsem minulý rok kurz Image maker. Je to zajímavý pohled na barvy, tvary, vzory apod. Je to vlastně psychologie. Trochu mi vadilo, že když pracuji s klientkou, která chce nalíčit, je to jen jednorázová akce. Jde na ples nebo svatbu, je krásná, ale večer se odlíčí… Službou image makera bych chtěla získat dlouhodobou klientelu a pracovat s nimi koncepčně. Hledat s klientkami jejich přednosti, odhalit barvy, které by měly nosit, apod. Klidně je i doprovodit na nákup a vybrat to, co jim opravdu padne a v šatníku dlouho poslouží.“

Asi vás napadne, že líčení je otázka tak trochu i sezóny – v létě svatby, v zimě plesy. Do toho třeba nějaká ta módní přehlídka nebo focení. Navíc to bývají víkendové akce, takže se líčí a radí nejvíce v pátek a v sobotu. Někdy ráno, někdy večer. Co s tím? Naďa tuhle otázku vyřešila velmi prakticky. Nezanevřela na své původní vzdělání a na zkrácený úvazek stále pracuje v oboru ekonomie a účetnictví. Řeší si tak i další důležitou otázku, a to je kolektiv. Jako vizážistce a image makerovi by jí kolektiv chyběl. Ale ve firmě, kde je zaměstnaná, má kolem sebe spoustu lidí, kteří se na ni obracejí a ona se může také kdykoli obrátit na ně.

Ale kdo hledá a chce, ten najde. Alespoň tak to mám já. Je úžasné, že díky částečnému úvazku mám čas na rodinu a svoji vysněnou práci.

„Nechci teď trávit většinu svého pracovního času mimo domov o víkendech a večer. Na to jsou děti ještě malé. Chci si jich užít. Tak jsem zvolila kombinaci částečného úvazku a podnikání. Obecně je nabídek částečných úvazků málo. Ale kdo hledá a chce, ten najde. Alespoň tak to mám já. Je úžasné, že díky částečnému úvazku mám čas na rodinu a svoji vysněnou práci.“

Naďu můžete potkat také v hotelu Galatea v Kosmonosech. Tady má příležitost využívat těchto prostor, s týmem hotelu spolupracuje např. na Svatebním dni, kdy jim dává k dispozici zdarma svůj čas, talent a zkušenosti. Ve spolupráci s fotografkou a kadeřnicí pak pracují na Proměnách. Naďa zažila také líčení celebrit pro filmový festival v Karlových Varech a její práce se objevila i na webu proženy.cz. Zajímavá je pro ni i spolupráce s internetovým portálem drogerie Teta.

Naďa Krucká je prostě šikovná mladá dáma. Ale nic není zadarmo, a tak i ona má zkušenosti, kdy špatné období střídá to lepší. Každá drsná životní zkušenost ji posunula o velký krok dál. Stejně tak si jako začínající podnikatelka na volné noze musela stanovit cenu za svou práci. My ženy se občas bojíme říci si o adekvátní (čísly podloženou) částku za svůj čas a zkušenosti. I Naďa svou sazbu zpočátku podstřelila, ale brzy ji její kamarádka – zkušená obchodnice – navedla na správný způsob přemýšlení.

„Dnes už s tím problém nemám. V hlavě jsem si to „přehodila“. Kdo má o kvalitní a luxusní služby zájem, počítá s adekvátní cenou. Používám ty nejlepší a nejkvalitnější pomůcky a materiál. Nejen nevěsty v parném, slunečném dni ocení, když jim krásná vizáž vydrží a i na fotkách z večerní párty vypadají skvěle. Ať už využijete mé služby na rodinné focení, na ples nebo na důležitou obchodní schůzku, vždy si kromě perfektního make-upu odnesete i pocit výjimečnosti.“

Naďa se samozřejmě věnuje i mužům. Většinou se na ni obracejí pánové ženiši s potřebou korektury pleti nebo manažeři, kteří potřebují vypadat skvěle za každých okolností a Naďa jim pomáhá s tvorbou padnoucí image. Takže dámy, nebojte se Nadě svěřit své protějšky, pokud na to mají odvahu. A samozřejmě i sebe.

A čím se Naďa ve svém životě řídí? Její rada pro všechny je velmi jednoduchá:

Víra nečiní věci snazšími, ale možnými! Proto je také s vírou všechno možné.

Na stránkách www.nadakrucka.cz se o Nadě Krucké dozvíte ještě víc a určitě si vyberete z nabídky jejích služeb. Podpořit a sledovat můžete také její stránku na Facebooku.

Další dávka inspirace

Gábi z Trágy

Příběh Gabriely Činkové

Pája Pulpamenka

Příběh Pavlíny Veselé

Všechno jde, jen děti se musí nosit

Příběh Evy Vágnerové

Každý den je novým dobrodružstvím

Příběh Lucie Petrovické